אימון אישי – הרגל משנה חיים

צרו איתי קשר

פוסטים אחרונים

על יוגה והתפתחות אישית

אם אתאמן ביוגה, האם אחווה התפתחות? יש לי תלמידה שמגיעה לשיעור פעמיים בשבוע. מתמידה, מתאמצת עד מאד, מזיעה, מתנשפת, נותנת את כל כולה באימון. היא

קרא עוד »

דף הפייסבוק

לכולנו ברור למה אימון אישי הוא דבר חיוני וחשוב כאשר מבקשים לבסס ידע שנצבר מתוך התנסות. אבל אולי דרך המילים והטיפים שאספתי כאן במאמר יהיה קל יותר להחליט לבחור בכך.

אימון יומיומי הוא כלי לשימור עצמי גופני (maintenance)

אימון יומיומי מאפשר לעבד את מה שלמדנו בכיתה ומעודד יצירת הטבעות מיטיבות ודפוסים בריאים.

אימון יומיומי מלמד אותנו להקשיב. להבחין מה אנחנו מביאים אתנו לעולם היום, באיזו אנרגיה אנחנו,  ולעבוד מהמקום הזה, כך נהיה הרבה יותר אותנטיים, פרודוקטיביים, קשובים לעצמנו ולסביבה.

אז מאיפה להתחיל?

לפנות מקום פיזי בבית או בגינה

כל מה שצריך זה לפרוס מזרון במקום נקי ושקט. לדוגמא: אם הבית קטן ואין מקום, להכין ערב מראש את המקום למחר בבוקר , כך שרק צריך לבוא ולתרגל ואחר כך לסדר מחדש את המקום להמשך היום.

לקבוע עם עצמנו DATE. (לפנות זמן ביומן)

לברר עם עצמנו מתי הכי נוח לנו? בבוקר? בערב?

האימון האישי הוא דרך כדי להגיע אל עצמנו. לחוות את ההשתנות שלנו מקרוב לאורך זמן. הזדמנות עבורנו להתאמן בדאגה לעצמנו (self-care)

מחקרים התנהגותיים מצביעים על כך שלוקח כתשעים יום לבסס הרגל. (יהיו שיגידו חצי מזה, אני מניחה שזה תלוי באיזה הרגל אנו מנסים לבסס). אבל כשאימון יומיומי הוא הרגל, החיים נראים ומרגישים אחרת.

זו לא הכמות, זו האיכות

כאשר בכוונתנו לבסס אימון אישי כהרגל. חשוב שנבין למה זה טוב לנו. למה אנחנו רוצים להתאמן? אנחנו מרגישים נוח יותר בגוף של עצמנו כשאנחנו מתאמנים? היום שלנו נראה אחרת? אנחנו יותר מפוקסים? אנחנו גאים בעצמנו שיוגה זה חלק מהחיים שלנו? למה בעצם חשוב לנו להתאמן?

אחרי שנבסס את התשובה לשאלה הזו, אפשר לשאול את עצמנו כמה זמן ביום אנחנו מסוגלים לתת לאימון?

חשוב ההרגל, עצם הקיום שלו, הפעולה האקטיבית שאני מקיימת כאשר אני בוחרת לעלות על המזרון ולהתאמן למרות כל הסיבות למה לא לעשות זאת.

דברים טובים קורים לאט. תהליכים זה שם המשחק

מומלץ לא לנסות לעשות את כל התנוחות שאנחנו אוהבים או מכירים בבת אחת.

עדיף לבחור משהו אחד להתעמק בו בכל פרק זמן המוגדר מראש. למשל נושא לכל שבוע או חודש.

כשמתיישבים לקחת רגע אחד של התכווננות, להקשיב ולזהות מה נכון לי היום? לעבוד בעדינות ולאט? לעשות פחות? להוציא מרץ? לעבוד בזרימה? חזק יותר?

לשמור על עקביות

להיות שם יום יום או כמה פעמים בשבוע ולהתמיד. ההתמדה משתלמת.

לקחת בחשבון שיש זמנים שאימון פיזי (תנוחות/ אסנה) פשוט לא מתאים,  זוהי הזדמנות להקשיב מה כן מתאים ולהבין שאימון אישי אינו רק אסנה על המזרון.

בזמנים כאלה אפשר להתאמן באברי היוגה האחרים. אפשר לקרוא את המאמר המצויין הזה כדי לראות איך עוד אפשר להתאמן .

בסופו של דבר אנחנו מבקשים באמצעות האימון ליצור חיבור. ליצור מערכת יחסים עם הגוף שלנו, כזו שתאפשר לנו להשתנות ולגוף להיות גמיש ולהסתגל לצרכים המשתנים של החיים.

כדי שיוכל לשאת אותנו בתוכו עוד שנים רבות וטובות

איזה תנוחות לבחור? על מה להתאמן?

אפשר להתיישב ולהפנות קשב לנשימה ולאפשר לה להיות יותר ארוכה ומודעת. לקחת כמה דקות כדי להתרווח ולהתמקם וגם כדי להתחיל לשלוט בתשומת הלב שלנו.

מומלץ לשבת רגע ולחשוב על ארבע או חמש תנוחות שאוהבים, ולבצע אותן אחת אחרי השניה ברצף או כל אחת בנפרד ולנוח ביניהן. בדרך כלל מה שבא מבפנים, יותר זמין ונוח לתרגול.

קל יותר לתרגל כאשר התנוחות מסודרות ברצף. כמו למשל בברכת השמש. ברכת השמש מאפשרת תנועה במגוון רחב של כיוונים וברצף שמחמם היטב את הגוף. כאשר חוזרים על הברכה לשמש ומפנים את תשומת הלב לנשימה, נוצרת עבודה מחממת וגם מדיטטיבית ונעימה מאד לגוף.

הרפייה. הרפיה היא תרגול כמו כל תנוחה אחרת וחשוב מאד לתרגל אותה באופן יומיומי כיוון שאנחנו עסוקים מאד והעולם סביבנו עמוס

רוצים הכוונה יותר מעמיקה לגבי האימון האישי, מה ואיך?

הצטרפו אלי לשלושה ימים של ריטריט באוגוסט בו נעמיק בנושא האימון האישי .

חוברת לאימון אישי תחולק לכל משתתף/ת

לפרטים ולהרשמה….

סגירת תפריט