מה עליי לדעת לפני שיעור יוגה?

צרו איתי קשר

פוסטים אחרונים

על יוגה והתפתחות אישית

אם אתאמן ביוגה, האם אחווה התפתחות? יש לי תלמידה שמגיעה לשיעור פעמיים בשבוע. מתמידה, מתאמצת עד מאד, מזיעה, מתנשפת, נותנת את כל כולה באימון. היא

קרא עוד »

הרפייה – התנוחה הקשה ביותר

הרפייה – לא רק בסוף אימון. האימון מתחיל בהרפיית מאמץ. כך אנחנו מכינים את הגוף שלנו לעבודה. הרפיית מאמץ היא עיקרון מרכזי וחשוב באימון, ובעיקר

קרא עוד »

דף הפייסבוק

מה כדאי להביא לשיעור יוגה?
כדאי להגיע לשיעור יוגה עם בגדים נוחים לתרגול. כמורה אני תמיד מעדיפה לראות את כפות הרגליים והקרסוליים של תלמידיי. אני שואבת הרבה מאד מידע דרך ההתבוננות הזו. אני משתדלת לעודד את תלמידי ללמוד להתבונן גם הם. על כן כדאי ללבוש מכנסיים שמאפשרים לראות את הקרסוליים.

בימי החורף כדאי ללבוש מספר שכבות כך שניתן יהיה להסיר וללבוש שוב.

בשעת ההרפיה הגוף מתקרר מהר. על כן כדאי להתכסות ולגרוב גרביים.

מה עליי לדעת לפני שיעור יוגה?
לשיעור יוגה צריך להגיע בזמן. כל שלב בשיעור חשוב, כניסה מאוחרת מפריעה גם ליכולת הריכוז של אותו אדם אבל גם לכל משתתפי השיעור האחרים.

יש ליידע את המורה בכל שינוי במצב גופני: פציעה, ניתוח, לנשים – הריון, ועדיף גם בימי המחזור. כך ניתן יהיה לקבל הכוונה מותאמת ולהימנע מפציעות או אימון מזיק.

רטט של טלפונים נשמע חזק מאד בחלל הכיתה כאשר יש שקט מופתי. אנא השתיקו טלפונים לפני תחילת השיעור. מותר לכל אחד להתנתק למשך שעה וקצת כדי להפנות את המבט פנימה. עזרו לעצמכם לעשות זאת, אך גם לחבריכם לקבוצה.

כיצד אדע איזה שיעור מתאים לי?
להתחיל ללמוד יוגה זה דבר מאתגר. שפה חדשה, מילים המבטאות תנועה מסוימת שכולם מסביב מבצעים, ותלמידים חדשים שטרם הכירו את ההוראות צריכים גם להסתכל על המורה, להבין מה הוא אומר וגם לבצע את התרגול. עם הזמן, לומדים שהמילים חוזרות על עצמן ולומדים להבין מה לעשות גם אם עוצמים את העיניים או מתרכזים רק במה שקורה עכשיו על המזרון. שיעורי מתחילים נועדו כדי לבאר את המילים, התנוחות, להסביר איך להיכנס לכל תנוחה, להדגים יותר. שיעורי המתחילים והמתקדמים מתאימים לאנשים בריאים שיכולים להניח משקל על הרגליים , הידיים, גב כפות הרגליים והראש. אנשים בתהליכי שיקום מפציעה, אנשים שמרגישים פחות חזקים, או גמישים ושיעורי היוגה למתחילים ולמתקדמים מאתגרים מידי עבורם, יכולים למצוא מקום נוח לתרגל בעדינות בשיעורי היוגה הרכה. בו העבודה העיקרית מתמקדת בדברים הקטנים שמשנים את כל התרגול. איך לעבוד עם נשימה, שיווי משקל, חיזוק והגמשת המפרקים ושאר האיברים, ועוד. האימון איטי ועדין.

שיעורים פרטניים מתאימים לאנשים במצבים המצריכים תשומת לב מיוחדת כגון בעת התמודדות עם מצב קליני כלשהו, אחרי פציעה או שיש מגבלה מסוימת שמקשה על תרגול בקבוצה או אנשים שאינם יכולים להתחייב לשיעור קבוצתי מחוסר זמן ולוח זמנים משתנה.

אכילה לפני השיעור
לפני השיעור כדאי מאד לשתות מים. ככלל לא רצוי לתרגל על בטן מלאה. לאימון השפעה על מערכות הגוף השונות ובכללן גם מערכת העיכול. כדאי לאכול ארוחה קלה, עד שעתיים לפני התרגול.

סגירת תפריט